1% dla Szczepu 208 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   


Drodzy Rodzice, Przyjaciele Harcerstwa!


Szczep 208 Warszawskich Drużyn Harcerskich i Zuchowych im. Batalionu Parasol zwraca się do Państwa z prośbą o przeznaczenie 1% podatku na rzecz naszego szczepu. Możliwość przekazania części swojego podatku na cele organizacji pożytku publicznego (od 16 lutego 2004 roku taki status ma Związek Harcerstwa Polskiego, a od 30 listopada 2006 roku Chorągiew Stołeczna ZHP) istnieje w Polsce od 2004 roku. Zgodnie z Ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie z dnia 24 kwietnia 2003 roku organizacje posiadające status organizacji pożytku publicznego, mogą otrzymywać 1% podatku dochodowego od osób fizycznych. Oznacza to, że rozliczając się z urzędem skarbowym za rok 2012, mogą Państwo zadecydować, co stanie się z 1% Państwa podatku.

Będziemy zobowiązani, jeżeli wesprą Państwo naszą działalność, przekazując tę kwotę nam.

Przekazane przez Państwa fundusze przeznaczymy na działalność naszych drużyn i zastępów. Działania te to co tygodniowe spotkania harcerzy w zastępach i co miesięczne zbiórki drużyn. Są to także organizowane biwaki drużyn (1 – 2 wyjazdy rocznie) oraz szczepu. Jeden z wakacyjnych miesięcy spędzamy wspólnie na obozie, zwykle nad jeziorem i w lesie. Ze względu na niskie koszty 4- tygodniowego wyjazdu (kadra pokrywa koszty swego pobytu, wychowawcy pracują jako wolontariusze) udaje nam się corocznie wyjechać blisko stuosobową grupą pod namioty. Staramy się także wygospodarować pulę środków, z których dofinansowujemy najuboższych (środki z akcji zarobkowych, pozyskiwanie dotacji celowych). W ten sposób staramy się umożliwić jak największej liczbie harcerzy uczestnictwo w takiej formie wypoczynku. Proponowany przez nas program jest zatwierdzany przez Komendę Hufca Mokotów. Otrzymane środki pozwolą podnieść atrakcyjność programów prowadzonych działań, umożliwią zakup materiałów oraz niezbędnego wyposażenia. Czy są Państwo zdecydowani, by przekazać 1% z kwoty swojego podatku na rzecz "208"?

TAK, chcę przekazać pieniądze dla WasZ harcerskim pozdrowieniem
Czuwaj!

Komenda Szczepu
W razie wątpliwości, prosimy o:
Odwiedzenie strony ze szczegółami dotyczącymi 1% w ZHP
Kontakt na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 

 

Poprawiony: poniedziałek, 20 lutego 2017 21:56